2220Y3K00391FCT
Mfr.Part #
2220Y3K00391FCT
Description
CAP CER 390PF 3KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±1%
Series :
FlexiCap™
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y3K00391FCT
Knowles Syfer 2220Y3K00391FCT
FlexiCap™ 390pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00391FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220Y3K00391FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm