2220Y3K00332MXT
Mfr.Part #
2220Y3K00332MXT
Description
CAP CER 3300PF 3KV X7R 2220
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y3K00332MXT
Knowles Syfer 2220Y3K00332MXT
FlexiCap™ 3300pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00332MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y3K00332MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm