2220Y3K00331MXT
Mfr.Part #
2220Y3K00331MXT
Description
CAP CER 330PF 3KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y3K00331MXT
Knowles Syfer 2220Y3K00331MXT
FlexiCap™ 330pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00331MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y3K00331MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm