2220Y3K00331KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y3K00331KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Capacitance :
330pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2220Y3K00331KCT
Knowles Syfer 2220Y3K00331KCT
FlexiCap™ 330pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00331KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y3K00331KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm