2220Y3K00271KCT
Mfr.Part #
2220Y3K00271KCT
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y3K00271KCT
Knowles Syfer 2220Y3K00271KCT
FlexiCap™ 270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00271KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y3K00271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm