2220Y3K00271JXT
Mfr.Part #
2220Y3K00271JXT
Description
CAP CER 270PF 3KV X7R 2220
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y3K00271JXT
Knowles Syfer 2220Y3K00271JXT
FlexiCap™ 270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00271JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y3K00271JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm