2220Y3K00222KXT
Mfr.Part #
2220Y3K00222KXT
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 2220
Stock
759
In Stock :
759
FlexiCap™
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Weight :
480.014126mg
Voltage - Rated DC :
3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
5750
Composition :
Ceramic
Factory Lead Time :
8 Weeks
Case Code (Imperial) :
2220
Datasheets
2220Y3K00222KXT
Knowles Syfer 2220Y3K00222KXT
FlexiCap™ 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00222KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 3kV, it can operate.
2220Y3K00222KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV