2220Y3K00221MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y3K00221MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 3KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
220pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y3K00221MXT
Knowles Syfer 2220Y3K00221MXT
FlexiCap™ 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00221MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2220Y3K00221MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm