2220Y3K00220JCT
Mfr.Part #
2220Y3K00220JCT
Description
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y3K00220JCT
Knowles Syfer 2220Y3K00220JCT
FlexiCap™ 22pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00220JCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y3K00220JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm