2220Y3K00180JCT
Mfr.Part #
2220Y3K00180JCT
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2220Y3K00180JCT
Knowles Syfer 2220Y3K00180JCT
FlexiCap™ 18pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00180JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y3K00180JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm