2220Y3K00152JXT
Mfr.Part #
2220Y3K00152JXT
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1500pF
Datasheets
2220Y3K00152JXT
Knowles Syfer 2220Y3K00152JXT
FlexiCap™ 1500pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00152JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2220Y3K00152JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm