2220Y3K00151GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y3K00151GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
150pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y3K00151GCT
Knowles Syfer 2220Y3K00151GCT
FlexiCap™ 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00151GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y3K00151GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm