2220Y3K00102KCT
Mfr.Part #
2220Y3K00102KCT
Description
CAP CER 1000PF 3KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±10%
Depth :
5mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Length :
5.7mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1000pF
Datasheets
2220Y3K00102KCT
Knowles Syfer 2220Y3K00102KCT
FlexiCap™ 1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00102KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y3K00102KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm