2220Y3K00101JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y3K00101JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
100pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220Y3K00101JCT
Knowles Syfer 2220Y3K00101JCT
FlexiCap™ 100pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00101JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y3K00101JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm