2220Y2K50822MXT
Mfr.Part #
2220Y2K50822MXT
Description
CAP CER 8200PF 2.5KV X7R 2220
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y2K50822MXT
Knowles Syfer 2220Y2K50822MXT
FlexiCap™ 8200pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50822MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y2K50822MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm