2220Y2K50821MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2K50821MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 2.5KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Capacitance :
820pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2220Y2K50821MXT
Knowles Syfer 2220Y2K50821MXT
FlexiCap™ 820pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50821MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2K50821MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm