2220Y2K50821KXT
Mfr.Part #
2220Y2K50821KXT
Description
CAP CER 820PF 2.5KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y2K50821KXT
Knowles Syfer 2220Y2K50821KXT
FlexiCap™ 820pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50821KXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2220Y2K50821KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm