2220Y2K50682MXT
Mfr.Part #
2220Y2K50682MXT
Description
CAP CER 6800PF 2.5KV X7R 2220
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Datasheets
2220Y2K50682MXT
Knowles Syfer 2220Y2K50682MXT
FlexiCap™ 6800pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50682MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2K50682MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm