2220Y2K50682JXT
Mfr.Part #
2220Y2K50682JXT
Description
CAP CER 6800PF 2.5KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2K50682JXT
Knowles Syfer 2220Y2K50682JXT
FlexiCap™ 6800pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50682JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y2K50682JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm