2220Y2K50472JXT
Mfr.Part #
2220Y2K50472JXT
Description
CAP CER 4700PF 2.5KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y2K50472JXT
Knowles Syfer 2220Y2K50472JXT
FlexiCap™ 4700pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50472JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y2K50472JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm