2220Y2K50392JXT
Mfr.Part #
2220Y2K50392JXT
Description
CAP CER 3900PF 2.5KV X7R 2220
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y2K50392JXT
Knowles Syfer 2220Y2K50392JXT
FlexiCap™ 3900pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50392JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y2K50392JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm