2220Y2K50390GCT
Mfr.Part #
2220Y2K50390GCT
Description
CAP CER 39PF 2.5KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2K50390GCT
Knowles Syfer 2220Y2K50390GCT
FlexiCap™ 39pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50390GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y2K50390GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm