2220Y2K50390FCT
Mfr.Part #
2220Y2K50390FCT
Description
CAP CER 39PF 2.5KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
39pF
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y2K50390FCT
Knowles Syfer 2220Y2K50390FCT
FlexiCap™ 39pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50390FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y2K50390FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm