2220Y2K00392MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2K00392MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 2KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2220Y2K00392MXT
Knowles Syfer 2220Y2K00392MXT
FlexiCap™ 3900pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00392MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y2K00392MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm