2220Y2K00391MXT
Mfr.Part #
2220Y2K00391MXT
Description
CAP CER 390PF 2KV X7R 2220
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y2K00391MXT
Knowles Syfer 2220Y2K00391MXT
FlexiCap™ 390pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00391MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y2K00391MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm