2220Y2K00331KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2K00331KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
330pF
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220Y2K00331KXT
Knowles Syfer 2220Y2K00331KXT
FlexiCap™ 330pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00331KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y2K00331KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm