2220Y2K00272JXT
Mfr.Part #
2220Y2K00272JXT
Description
CAP CER 2700PF 2KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y2K00272JXT
Knowles Syfer 2220Y2K00272JXT
FlexiCap™ 2700pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00272JXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y2K00272JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm