2220Y2K00220FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2K00220FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 2KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Published :
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2K00220FCT
Knowles Syfer 2220Y2K00220FCT
FlexiCap™ 22pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00220FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y2K00220FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm