2220Y2K00182KXT
Mfr.Part #
2220Y2K00182KXT
Description
CAP CER 1800PF 2KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
2220Y2K00182KXT
Knowles Syfer 2220Y2K00182KXT
FlexiCap™ 1800pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00182KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y2K00182KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm