2220Y2K00153MXT
Mfr.Part #
2220Y2K00153MXT
Description
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 2220
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
2220Y2K00153MXT
Knowles Syfer 2220Y2K00153MXT
FlexiCap™ 0.015μF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00153MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y2K00153MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm