2220Y2K00153JXT
Mfr.Part #
2220Y2K00153JXT
Description
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 2220
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
2220Y2K00153JXT
Knowles Syfer 2220Y2K00153JXT
FlexiCap™ 0.015μF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00153JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2220Y2K00153JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm