2220Y2K00152JXT
Mfr.Part #
2220Y2K00152JXT
Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y2K00152JXT
Knowles Syfer 2220Y2K00152JXT
FlexiCap™ 1500pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00152JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2K00152JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm