2220Y2K00121JCT
Mfr.Part #
2220Y2K00121JCT
Description
CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2K00121JCT
Knowles Syfer 2220Y2K00121JCT
FlexiCap™ 120pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00121JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y2K00121JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm