2220Y2K00100JCT
Mfr.Part #
2220Y2K00100JCT
Description
CAP CER 10PF 2KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
10pF
Datasheets
2220Y2K00100JCT
Knowles Syfer 2220Y2K00100JCT
FlexiCap™ 10pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00100JCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y2K00100JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm