2220Y2K00100FCT
Mfr.Part #
2220Y2K00100FCT
Description
CAP CER 10PF 2KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y2K00100FCT
Knowles Syfer 2220Y2K00100FCT
FlexiCap™ 10pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00100FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2K00100FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm