2220Y2500822JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2500822JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
8200pF
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y2500822JCT
Knowles Syfer 2220Y2500822JCT
FlexiCap™ 8200pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500822JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y2500822JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm