2220Y2500821FCT
Mfr.Part #
2220Y2500821FCT
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Boardflex Sensitive
Published :
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y2500821FCT
Knowles Syfer 2220Y2500821FCT
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500821FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y2500821FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm