2220Y2500684KXT
Mfr.Part #
2220Y2500684KXT
Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.68µF
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2500684KXT
Knowles Syfer 2220Y2500684KXT
FlexiCap™ 0.68μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500684KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2220Y2500684KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm