2220Y2500683KXT
Mfr.Part #
2220Y2500683KXT
Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 2220
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y2500683KXT
Knowles Syfer 2220Y2500683KXT
FlexiCap™ 0.068μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500683KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y2500683KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm