2220Y2500474MXT
Mfr.Part #
2220Y2500474MXT
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.47µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y2500474MXT
Knowles Syfer 2220Y2500474MXT
FlexiCap™ 0.47μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500474MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2500474MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm