2220Y2500474KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2500474KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.47µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y2500474KXT
Knowles Syfer 2220Y2500474KXT
FlexiCap™ 0.47μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500474KXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220Y2500474KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm