2220Y2500471KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2500471KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
470pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Datasheets
2220Y2500471KCT
Knowles Syfer 2220Y2500471KCT
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500471KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y2500471KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm