2220Y2500154JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2500154JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Tolerance :
±5%
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.15μF
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220Y2500154JXT
Knowles Syfer 2220Y2500154JXT
FlexiCap™ 0.15μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500154JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y2500154JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm