2220Y2500153FCT
Mfr.Part #
2220Y2500153FCT
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
250V
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
2220Y2500153FCT
Knowles Syfer 2220Y2500153FCT
FlexiCap™ 0.015μF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500153FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y2500153FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm