2220Y2500151FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2500151FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y2500151FCT
Knowles Syfer 2220Y2500151FCT
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500151FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2500151FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm