2220Y2500124KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2500124KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.12UF 250V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y2500124KXT
Knowles Syfer 2220Y2500124KXT
FlexiCap™ 0.12μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500124KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y2500124KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm