2220Y2500123GCT
Mfr.Part #
2220Y2500123GCT
Description
CAP CER 0.012UF 250V C0G 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
FlexiCap™
Published :
Capacitance :
0.012µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y2500123GCT
Knowles Syfer 2220Y2500123GCT
FlexiCap™ 0.012μF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500123GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y2500123GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm