2220Y2500123FCT
Mfr.Part #
2220Y2500123FCT
Description
CAP CER 0.012UF 250V C0G 2220
Soft Termination
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y2500123FCT
Knowles Syfer 2220Y2500123FCT
FlexiCap™ 0.012μF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2500123FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y2500123FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm