2220Y2000822GCT
Mfr.Part #
2220Y2000822GCT
Description
CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 2220
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y2000822GCT
Knowles Syfer 2220Y2000822GCT
FlexiCap™ 8200pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000822GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y2000822GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm