2220Y2000680GCT
Mfr.Part #
2220Y2000680GCT
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
68pF
Datasheets
2220Y2000680GCT
Knowles Syfer 2220Y2000680GCT
FlexiCap™ 68pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000680GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y2000680GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm